Рецептите на баба – финал 2022

Здравейте приятели.
Фондация „Пазител на традицията – Пазителите“ има честта като организатор на инициативата да обяви резултатите от тазгодишното издание на Националния конкурс за детска рисунка, литературна творба и автентична регионална рецепта на кулинарна тема „Рецептите на баба”.
С огромно удовлетворение информираме, че за поредна година в конкурса се включиха над 1500 дечица от всички области на България. Благодарим на участниците за чудесните творби, ентусиазма и вдъхновението, с които са творили! Журитата в различните категории бяха много затруднени при този голям избор от прекрасни творби, сътворени с креативност и въображение. Все пак успяха да откроят някои от творбите и онези, които открият имената си сред отличените, ще получат предметна награда, заедно с грамотата си. Всички останали да не губят кураж. Ще получат грамота за участието си в конкурса, а догодина с нови сили и идеи ги очакваме отново!
Нашето огромно благодаря е към Националния дворец на децата – гр. София за безрезервната подкрепа и съдействие за успешното организиране и провеждане на конкурса през всичките години от стартирането през 2009 г.
Благодарим сърдечно и на Факултета по педагогика на СУ „Св. Климент Охридски“ – нашият нов партньор в усилията ни за съхраняване на българската история, опазването на богатствата на националната култура и традиции.
Изказваме нашата благодарност и признателност за приноса към нашата кауза за съхраняването на българското наследство и духовния потенциал на нацията на фирма „Васко 13“ ЕООД, F2 Mineral, Индийско-българската бизнес камара, „Рубелла Бюти“ АД, “РЕФАН България”, „Мусала Софт“, „Тива Трейд“ и Бонбонена фабрика АЛПИ, както и на всички приятели, подкрепили ни със своята работа и съдействие.
Благодарим на всички Родители, Учители, Преподаватели, приятели и радетели за българщината! Благодарим за организацията за децата, която създадоха много общини, училища, читалища, детски градини, клубове, центрове и школи!
Големият победител в конкурса е рисунката на Матеа Бранимирова Братоева на 5 г. от Детски арт център „Видима“ – Севлиево с преподавател г-жа Снежана Велчева. Матеа печели голямата награда от Конкурса и рисунката й става плакат на Националния кулинарен фестивал „Пъстра трапеза на гости на моя град – 2022 г.“
Останалите отличени участници можете да откриете в текста и на снимките на протокола от журирането по-долу.
Следва подготовка на Грамотите на всички участници и преподаватели, както и на наградите за отличените участници. Всички участници ще получат своите грамоти и награди по куриер или по поща за сметка на получателя. Моля следете на фейсбук страницата ни „Рецептите на баба“ https://www.facebook.com/receptitenabababg нашето съобщение при изпращането на грамотите и наградите, за да може своевременно да ги получите. За допълнителни въпроси можете да се свържете с нас на имейл и на телефон +359-878477469 или на e-mail: [email protected]
Гордеем се с всички участници и ви очакваме отново догодина!
VASKO – ПЕНЬО ИВАНОВ
УПРАВИТЕЛ НА ФОНДАЦИЯ „ПАЗИТЕЛ НА ТРАДИЦИЯТА-ПАЗИТЕЛИТЕ“
Журиране – рисунки на 02.04.2022 г.
Протокол от журиране на рисунките – Първа възрастова група – до 7г.
1. Михаела Даниелова Дончева Школа „Елиза Арт“ – Габрово с преподавател Елиза Ковачева-Цокова
2. Мила Ивайлова Генева Детски арт център „Видима“ – Севлиево с преподавател Снежана Велчева
3. Амая Младенова Сребрева София, Далия Сребрева – родител
4. Любомир Борисов Минков НУ „Христо Ботев“ – Първомай с преподавател Таня Станчева
5. Биляна Пенчева Петкова Школа „Елиза Арт“ – Габрово с преподавател Елиза Ковачева-Цокова
6. Айлин Кемранова Зекирова ДГ 44 „Валентина Терешкова“ – Варна с преподавател Жечка Стоянова
7. Наталия Миленова Иванова ДГ „Знаме на мира“- Белене с преподаватели Росица Златева и Надка Шалваркова
8. Сияна Мартинова Николаева ОУ „Алеко Константинов“ – Димитровград с преподавател Д. Петрова
9. Лора Александрова Костова ДГ 17 „Д-Р Петър Берон“ – Варна с преподаватели Росица Барбукова и Румяна Колева
10. Симона Светославова Георгиева ДГ „Детелина“ – Земен с преподавател Светлана Анатолиевна Арсова
11. Стефания Стоянова Манчева ДГ № 140 „Зорница“ – с. Долни Богров с преподавател Десислава Петрова
12 Алекс Благовест Митов ДГ № 140 „Зорница“ – с. Долни Богров с преподавател Десислава Петрова
13. Божидар Живков Желев ДГ „Валентина“ – Ямбол с преподавател Величка Тачева
14. Йордан Красимиров Топчиев НУ „Христо Ботев“ – Първомай с преподавател Таня Станчева
Протокол от журиране на рисунките от Втора възрастова група 8 – 10 г.
1. Надежда Тонева Петкова Детски арт център „Видима“ – Севлиево с преподавател Снежана Велчева
2. Мейра Ибрям Мехмед ОУ „Христо Ботев“ – с. Мъглен с преподаватели Мария Янчева и Зорка Петкова
3. Мелихат Билял Рами ОУ „Алеко Константинов“ – Димитровград с преподавател Д. Петрова
4. Светослава Димитрова Касабова ОУ „СВ. Климент Охридски“ – Павликени с преподавател Даниела Веселинова Денева
5. Александрина Светославова Атанасова ОУ „СВ. Климент Охридски“ – Павликени с преподавател Вера Димитрова
6. Теодор Лозков Тенчев ОУ „Алеко Константинов“ – Димитровград, Валентина Петрова Тенчева – родител
7. Сияна Станиславова Станкова ОУ „Св. СВ. Кирил и Методий“ – Силистра с преподаватели Невяна Любенова и Дарина Енева
8. Виктор Хубенов Янчев ОУ „Алеко Константинов“ – Димитровград, Мариана Лалова Димитрова – родител
9. Ани Ивайло Иванова Детски арт център „Видима“ – Севлиево с преподавател Снежана Велчева
10. Николета Тихомирова Русанова ОУ „СВ. Климент Охридски“ – Павликени с преподавател Вера Димитрова
11. Илиан Ивелинов Димитров ОУ „Стефан Пешев“ – Севлиево с преподавател Михаела Димитрова
12. Николай Миленов Цвятков ОУ „СВ. Климент Охридски“ – Павликени с преподавател Вера Димитрова
13. Никол Георгиева Николова ОУ „Св. СВ. Кирил и Методий“ – Силистра с преподавател Невяна Любенова Дарина Енева
Протокол от журиране на рисунките – финалисти от трета възрастова група 11 – 14 г.
1. Божидар Мирославов Стоянов ОУ „Тома Кърджиев“- Русе с преподавател Юлия Пенкова
2. Мелина Валентинова Вълкова Арт Клуб „Гея“ – Ловеч с преподавател Кремена Попова
3. Ивона Стелиянова Богашева СУ „Любен Каравелов“ – Добрич с преподавател Елица Георгиева
4. Ясен Бисеров Стойнев 6 ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ – Кюстендил с преподавател Августина Петрова Ананиева
5. Рая Станиславова Ташева ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Ботевград с преподавател Димитринка Томова
6. Ебру Междетова Ахмедова ОУ „Христо Ботев“ – с. Камбурово с преподавател Севджан Салиева
7. Нарин Нешетова Азизова СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – Русе с преподавател Ирена Ашджиян
8. Емилиан Венциславов Иванов ПГС „Пеньо Пенев“ – Силистра с преподавател Кремена Петкова
9. Габриела Ивайлова Георгиева 4 ОУ „Иван Вазов“ – Монтана с преподавател Таня Василева
10. Габриела Петрова Рангелова Национално училище за танцово изкуство – София с преподавател Надежда Джанова
11. Димитър Християнов Тумбалов ОУ“ Алеко Константинов“ – Димитровград с преподавател Кръстина Борисова
12 Миранда Салихова Мусабашова ОУ „Стою Шишков“ с преподавател Светлана Бозова
13 Пресияна Николова Попова СУ „Козма Тричков“ Росица с преподавател Ив. Тодорова
Художествено жури за рисунките:
1. VASKO – Пеньо Иванов Фондация „Пазител на традицията – Пазителите“ Управител
Председател на журито
2. Мария Петкова Художник, преподавател по рисуване
3. Костадинка Кръстева Национален дворец на децата Художник, преподавател по дърворезба
4. Гергана Манчева БНР – Радио България Журналист
6. Мариета Недкова Национална занаятчийска камара Майстор – занаятчия
Журиране – литературни творби – 13.04. – 25.04.2022 г.
Протокол от журиране на литературните творби – Първа възрастова група – до 7 г.
1. Габриела Георгиева Георгиева ОУ „Димитър Благоев“ – Велико Търново с преподавател Людмила Тодорова
2. Катрин Ясенова Найденова ДГ „Детски свят“ – Враца с преподавател Лили Иванова
Протокол от журиране на литературните творби от Втора възрастова група 8 – 10 г.
1. Валерия Сашкова Петрова НУ „Иванчо Младенов“ – Враца с преподавател Петя Иванова
2. Поля Лалева ОДК “Св. Иван Рилски” клуб “Светлини сред сенките” – Казанлък с преподавател Валентина Димова
3. Димитър Димитров Гавазов ОУ „Христо Ботев“ ГЦОУД – с. Лозарево, общ. Сунгурларе с преподавател Христина Божкова
Протокол от журиране на литературните творби – финалисти от трета възрастова група 11 – 14 г.
1. Мелиса Гюрджан Мехмед ОУ “Иван Вазов“ – Силистра с преподавател Севгинар Хамди
2. Александър Боянов Бартолов СУ “Ем. Станев“ Велико Търново с преподавател Ц. Маринова
3. Божидар Михайлов Василев Първо основно училище „Свети Климент Охридски“ – Пазарджик с преподавател Радослава Атанасова Велева
Художествено жури за литературните творби:
1. VASKO – Пеньо Иванов Фондация „Пазител на традицията – Пазителите“ Управител
Председател на журито
2. Зорка Милева
Портал България Журналист
3. Мая Красимирова Журналист
4. Светлана Кюркчиева Библиотекар при НЧ“Възпитател-Кесарево 1895″
5. Пепа Чавдарова
Възрожденско училище „Аз съм българче“ Председател на УС на Фондация „Аз съм българче“ и психолог/филолог
6. Гергана Манчева БНР – Радио България Журналист
7. Дарина Арнаудова БНР – Програма „Христо Ботев“ Журналист
8. Красимира Кирилова
СУ „Св. Климент Охридски“ Факултет по педагогика
9. Светлина Ангелова
СУ „Св. Климент Охридски“ Факултет по педагогика
10. Полина Петрова СУ „Св. Климент Охридски“ Факултет по педагогика
Журиране – автентични регионални рецепти – 15.04.2022 г.
Протокол от журиране на автентични регионални рецепти – Първа възрастова група – до 7 г.
1. Найден Мартинов Киряков ДГ „Радост“ – Ямбол с преподаватели Даниела Димчева Иванова и Теодора Славчева Митева
2. Гергана Цветанова Кръстева ДГ „Вяра, Надежда, Любов“ – с. Горна Малина с преподавател Катя Томова
3. Валери Бориславов Митов ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
4. Михаил Милков Попхристов ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
5. Теодора Руменова Пенева ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
6. Теодора Тихомирова Янкова ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
7. Елица Емилова Стоичкова ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
8. Владислава Борисова Илиева ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
9. Михаил Йорданов Иванов ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
10. Александър Иванов Георгиев ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
11. Кристиан Кристианов Димитров ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
12. Калоян Йорданов Толев ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
13. Ивет Божидарова Желязкова ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
14. Божидар Бориславов Димитров ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
15. Лъчезара Димитрова Тонева ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
16. Симеон Мирославов Цвятков ДГ „Здравец“ – с. Първомайци с преподаватели Мая Стефанова Марчева и Виктория Руменова Цонева
17. Димислав Йорданов Дяков ДГ „Радост“ – Ямбол с преподаватели Мариана Георгиева и Ана Стоянова
18. Виктория Василева Паскалева ДГ „Радост“ – Ямбол с преподаватели Мариана Георгиева и Ана Стоянова
19. Стефани Динкова Стоева ОУ „Кирил Христов“ – Стара Загора с преподавател Цонка Янкова
20. Димитър Марио Орлин Костадинчев ОУ „Кирил Христов“ Стара Загора с преподавател Цонка Янкова
21. Керем Кадяр Кадир ДГ №6 „Шестте ястребинчета“ – Разград с преподаватели Милена Христова и Зелиха Тюлева
22. Стоян Георгиев Механджийски ДГ „Моряче“ – Бургас, Людмила Стоилова – майка
23. Максим Владимиров Петров ДГ „Кокиче“ – Ботевград с преподавател Даниела Кръстева
24. Емил Сергеев Методиев ДГ „Радост“ – Силистра с преподавател Иванка Стоянова Липчева
25. Никол Димитрова Николова ДГ „Вяра. Надежда. Любов“ – с. Горна Малина с преподаватели Цветанка Петрова Маламова и Спаска Георгиева Иванова
26. Никола Даниелов Спасов ДГ ,, Славейче“ – Кюстендил с преподавател Румяна Янчева
27. Симона Пламенова Панова ДГ № 24 „Детско градче“ – Варна с преподавател Кремена Милева Димова
28. Теодор Стефанов Ташев и Мария Димитрова Люцканова ДГ №3 4 „Лястовичка“ – Варна с преподаватели Валентина Господинова и Стефани Недялкова
29. Тони Мариянова Дунова ДГ „Червена шапчица“ – с. Габаре с преподавател Камелия Христова Александрова
30. Антон Трайков Величков Детска градина „Вяра, Надежда, Любов“ – с. Горна с преподавател Малина Йорданка Димитрова
31. Боян Тодоров Николов НУ „Св. Софроний Врачански“ – Враца с преподавател Мая Чучкова
32. Габриела Илианова Сапунджиева ДГ „Славейче“ – Кюстендил с преподавател Даниела Матеева Младенова
33. Гери-Никол Георгиева Владимирова ДГ №34 „Лястовичка“ – Варна с преподаватели Валентина Господинова и Стефани Недялкова
34. Дамян Димчо Димитров ДГ „Кокиче“ – Ботевград с преподавател Даниела Кръстева
35. Дария Георгиева Христова ДГ №34 „Лястовичка“ – Варна с преподаватели Валентина Господинова и Стефани Недялкова
36. Йоана Атанасова Терзиева ДГ „Радост“ – Силистра с преподавател Иванка Стоянова Липчева
37. Зара Светозар Богданова ДГ „Кокиче“ – Ботевград с преподавател Даниела Кръстева
38. Ивайло Христов Проданов 2 ОУ „Паисий Хилендарски“ – Раднево с преподаватели с преподавател Добромира Станева
39. Никол Ивелинова Павлова ДГ „Радост“ – Силистра с преподавател Иванка Стоянова Липчева
40. Йоанна Йорданова Велкова ДГ „Зорница“ – Плевен с преподавател Цветослава Къновска
41. Катя Калинова Маркова ДГ „Червена шапчица“ – с. Габаре с преподавател Камелия Христова Александрова
42. Лаура Петрова Петрова ДГ „Кокиче“ – Ботевград с преподавател Даниела Кръстева
Протокол от журиране на автентични регионални рецепти от Втора възрастова група 8 – 10 г.
1. Асен Юсеин Юсеин ОУ “Христо Ботев“- Поморие с преподавател Керка Мирчева
2. Борислава Иванова Стоянова 3 ОУ „Иван Вазов“ – Берковица с преподавател Ирина Ивова
3. Валерия Владимирова Влашка II ОУ ,,Иван Вазов“ – Вълчедръм с преподавател Йорданка Тодорова
4. Виктория Мирославова Симеонова ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Морава с преподаватели Диана Христова – Директор и Дияна Георгиева
5. Гергана Даниел Николова ОУ „Св. Климент Охридски“ – Павликени с преподавател Даниела Веселинова Денева
6. Джан Адам Реджеб ОУ „Христо Ботев“ – с. Мъглен с преподаватели Мария Янчев и Зорка Петкова
7. Елвира Стилиянова Илиева НУ „Отец Паисий“ – с Върбица с преподавател Поля Мерджанова – директор
8. Зерен Бюбер НЧ „Пробуда-1920“ – с. Копринка с преподавател Емилия Бисерова
9. Мирослава Веселинова Божанова СУ „Цанко Бакалов Церковски“ – с. Никола Козлево с преподавател Мадлена Георгиева
10. Нелина Найденова Маринова ОУ „Проф. Димитър Димов“ – Ловеч, Ивелина Маргаритова Маринова – майка
11. Николай Асенов Кичилиев СУ „Методий Драгинов“ – с. Драгиново с преподавател Албена Бушнакова
12. Петя Мирославова Драгоданова НУ „Св. Софроний Врачански“ ГЦОУД – Враца с преподавател Мая Чучкова
13. Слави Христов Тумбев ОУ „Отец Паисий“ – Батак с преподавател Милена Хрисина
14. Таня Атанасова Герджикова ОУ „Отец Паисий“ – Батак с преподавател Милена Хрисина
15. Анна Светославова Николаева IV ОУ „Иван Вазов“ – Монтана с преподавател Здравка Борисова
16. Пламена Данаилова Танева ОУ „Кирил Христов“ – Стара Загора с преподавател Мими Бойчева
Протокол от журиране на автентични регионални рецепти – финалисти от трета възрастова група 11 – 14 г.
1. Борислав Пламенов Симеонов Първо ОУ „Васил Левски“ – Вълчедръм с преподавател Даниела Иванова Томина
2. Виктор Павлинов Ганев Клуб “Млад кулинар“, ЦПЛР-ЦУТНТ – .Разград с преподавател Д. Кившанова
3. Даяна Йорданова Ванчева Професионална гимназия по селско стопанство – Нова Загора с преподавател Динка Чапърова
Пенка Тодорова Филипова
4. Деница Людмилова Богородова IV ОУ „Иван Вазов“ – Монтана с преподавател Деница Шупова
5. Дея Ивова Николаева СУ „Никола Войводов“ -Враца с преподавател Албена Топашка
6. Елизабет Йорданова Илиева СУ „Никола Войводов“ -Враца с преподавател Албена Топашка
7. Елица Руменова Димитрова IV ОУ „Иван Вазов“ –Монтана с преподавател Павлина Кръстева
8. Иван Маринов Димитров Първо ОУ „Васил Левски“ – Вълчедръм с преподавател Даниела Иванова Томина
9. Иванина Начева Дренска СУ ”Константин Константинов” – Сливен с преподавател Кина Паскалева
10. Митко Банков Найденов ОУ „Васил Левски“ – с. Еница с преподавател Боян Братанов
11. Николай Стоянов Мечев СУ „Хр. Смирненски“ – Гурково с преподавател Живка Иванова Хундилова
12. Иван Пенчев Петков ОУ „Любен Каравелов“ – с. Трудовец
13. Симона Миткова Цветанова ОУ „Хр. Ботев“ – с. Търнава с преподавател Десислава Лашовска-Ръководител на клуб „Млада дама“
14. Стилиана Михайлова Минчева СУ ”Константин Константинов” – Сливен с преподавател Кина Паскалева
15. Теодор Ангелов Тодоров I ОУ „Иван Вазов“ – Свиленград , Диляна Янкова Цветкова – майка
Протокол от журиране на автентичните регионални рецепти – специални награди
1. Колективно участие ДГ „Светлина“ – Трявна, Велислава Александрова – директор
2. Колективно участие ДГ „Слънце“- Враца, с преподаватели Антонина Атанасова Иванова, Надя Любенова Стефанова-Илиева и Дора Ангелова Младенова – директор
3. Колективно участие Кулинарно ателие „Вкуснотека“ – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ с преподавател Ваня Бонева
Жури за автентичните регионални рецепти:
1. VASKO – Пеньо Иванов Фондация „Пазител на традицията – Пазителите“ Управител
Posted in Блог.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.